Музика

Живопис — це німа поезія, стверджував Леонардо да Вінчі. У цьому проекті я хотіла показати живопис як динамічний зліпок музики, гармонійно відображає її композицію, стиль, ритм, колорит і образи.

Я малюю музику ... Намагаюся дати своє індивідуальне візуальне трактування різних музичних творів. Працюючи над картинами, я спочатку ділила музичний твір на кілька складових (що не завжди збігалися з теоретичною музичною конструкцією). Кожна складова з'являлася як окремий елемент візуальної композиції. Потім я визначала колірну гамму і композиційну структуру кожного елемента. Мої інструменти-кольори, форми, лінії, які відображають тональність, силу звуку або цілі музичні фрази. В одних роботах (Перший концерт для фортепіано з оркестром Шопена) колірні композиції різної форми разом з варіаціями складних фігур з численними вигинами мовою абстракції передають музичні фрази, які складаються в єдиний твір, відображаючи його настрій і інтонації. В інших роботах з'являються символічні фігуративні образи (РОМЕО І Джульєтта), які доповнюють абстрактну композицію, дозволяючи точніше передати драматизм музичного твору. А в деяких роботах (ПОРИ РОКУ В БУЙНЕС АЙРЕСІ) домінують фігуративні композиції, які через асоціації з образами природи або міста допомагають відобразити дух і характер музичного творіння. У більшості робіт символічно присутня головна тема музичного твору і його ритм. Наприклад, в БОЛЕРО музична тема зашифрована в висоті містичних свічок, які грою уяви перетворюються в ноти, а лінії, схожі на нотний стан, стають носіями ритму.

Музика і живопис мають багато спільного. У кожної є свої закони в композиції, ритмі, колірному / звуковому рішенні. Дотримання цих законів важливо для гармонії сприйняття і живопису, і музики. І навіть порушення цих законів теж має свої логіку і правила. Їх важливо зрозуміти для того, щоб візуальний образ зміг увібрати в себе частинку душі музичного твору. Водночас необхідність зберегти цю внутрішню логіку не заперечує, а навпаки дає унікальну можливість пропустити її через свої емоції і життєву філософію. І тоді на картині з'являється не просто перший концерт для фортепіано з оркестром Шопена, а мій Шопен, такий, яким я його чую, відчуваю і дихаю.

Подивіться на нього і послухайте його разом зі мною.

Проект МУЗИКА — це моя розповідь про улюблену класичну музику мовою сучасного живопису. У проекті зібрані картини, анімації та інсталяції, створені на теми музичних творів композиторів різних епох і різних напрямків. Від класики Ф.Шопена (перший концерт для фортепіано з оркестром) , пізнього романтизму С.Прокоф'єва (сюїта «Ромео і Джульєтта») і М.Равеля («Болеро»), експресіонізму і додекафонії А.Шенберга (інсталяція на тему вокального цикту «Місячний П’єро») до танго нуево А. П'яццолли («Пори року в Буенос Айресі»). Сюди також ввійшли інсталяція на тему музичних інструментів симфонічного оркестру та інсталяція «Ритми епох». Частиною виставки стали декілька робіт, зроблених раніше. Усі вони об’єднані темою варіацій. Як в музиці, ці роботи демонструють візуальні варіації на тему краси навколишнього світу.

Copyright © Akimova Art, 2021