Я малюю небо...

За своє життя мені довелось сспробувати себе в різних сферах і на різних посадах. Я довго і з задоволенням викладала економіку і маркетинг в університеті, була науковцем в міжнародних дослідницьких центрах, організовувала і керувала кількома дослідницькими центрами, була політиком і держслужбовцем  високого рангу. Невід'ємною частиною могоу життя завжди була музика і книги. Бажання слухати класичну музику доповнювалося можливістю грати самій на фортепіано. Читання з дитинства переросло в бажання стати письменником, а вірші допомагали висловити свої почуття і думки.

Але я ніколи не брала в руки пензель. Живопис  для мене жив в музеях і виставках в різних країнах, куди я любила постійно повертатися, як до старих друзів, для того, щоб отримати нові

відчуття і ідеї, подивитися іншими очима на знайомі предмети, здивуватися і задуматися.

Постійно мінливий світ, в якому ми живемо, народжує в нас різні почуття - від натхнення до відчаю. можливість побачити світ і спілкування з різними людьми дають досвід, формують власні оцінки і образи, якими хочеться поділитися з іншими людьми. Коли почуття і образи знаходять один одного і зливаються воєдино, народжуються картини, в яких є власна музика і філософія їх авторів.

Ось і в моєму житті несподівано для мене самої настав момент,коли пензль, полотно і мольберт перестали бути незнайомцями і перетворилися в вимогливих друзів, що дозволяють виразити частину моєї душі в картинах. Я почала малювати півтора роки тому. І зрозуміла, що насолода від можливості створювати образи на полотні і прагнення до майстерності вже не залишать мене ніколи.

Мене тягне і вражає небо. Його мінливість схожа з мінливістю світу і нашого життя, тільки куди більш динамічна. Затягнуте хмарами або наскрізь пронизане сонцем, з темним нічним фіолетом або з яскравою денною блакиттю, воно завжди над нами і поруч з нами. Перемішані з сонячним світлом, фарби неба часто перевершують фарби сірих міст і повсякденного життя. Ми дивимося на небо в хвилини щастя і тривоги, в захопленні і в благанні. І завжди знаходимо для себе якісь знаки змін. Небо відбивається і відображає. Відображення неба на поверхні води заворожує своєю досконалістю і дивує новими несподіваними образами. Відображення навколишнього світу, наших почуттів і доля в небі - поле для безмежної творчої фантазії художника. Тому назва моєї першої виставки «Я малюю небо ...».

Разом з пейзажами я пропоную глядачеві кілька портретів і натюрмортів. При всій відмінності стилів, в яких написані картини, я будую свою філософію. Це філософія емоційного пошуку внутрішнього зв'язку з зображуваним образом, яка допомагає за реалістичними рисами побачити думки і настрої автора. Я називаю це емоційним реалізмом.

Не мне судить свои творенья.

Случайныйзритель - ты судья .

Знай, что цвета и настроенья

в моих картинах - это я.

Ірина Акімова

Copyright © Akimova Art, 2021