A look through the backstage

An alarm clock, morning…. I meet a new day.

The wind is knocking on the window from the yard.

A comb, a powder, a bag, a cup of tea…

I put on a mask. It's time to go!

 

 

What awaits me: resentment or affection? 

Oblivion or a wreath of glory  ?

I play and change my masks,

My clothes, makeup, movements, and voice.

 

 

There is no place for fatigue,

I burst into the dialogues in haste ...

I wanted to be a muse or a goddess.

But in the play there is only the role of a reliable shoulder.

And I solve life equations

With a calm and steady hand.

 I draw inspiration from the ordinary things,

 And provide  others with care and peace.

 

 

During a theater run

Vanity does not torment me.

I turn a scary dragon

Into a lazy home cat.

 

 

The day is over. I won’t disturb the evening.

The violin and oboe will warm it up.

I take the mask off, and strip my soul.

And I become myself again…

 

 

Iryna Akimova

25.02.2020 – 09.03.2020

«Погляд крізь лаштунки» - кураторський арт-проєкт Ірини Акімової та Української асоціації жіночих досліджень у мистецтві (УАФРА), що пропонує поглянути на наше життя крізь призму шекспірівських рядків: «Весь світ – театр, а люди в нім актори»… Усі - жінки, чоловіки...

Актори на сцені ведуть нас у вигадані світи, пропонуючи співпереживати сюжету п'єси. А ми, вдячні глядачі, зі щирим інтересом спостерігаємо за дійством, впізнаючи в героях своїх знайомих або себе. За стінами театру, в реальному житті, ми граємо свої ролі в родині, на роботі, в суспільстві. Творимо і вигадуємо власні історії. У щоденному театрі життя змішуються вигадка і реальність. Ми прагнемо головних ролей, але нерідко залишаємося у масовці. І шукаємо своє місце у складній п'єсі під назвою «життя».

Давайте поглянемо з-за лаштунків на сцену життя і в глядацький зал. Які вони - актори, з котрими ми стикаємося у житті? Як глядачі сприймають театральні історії й акторів, що перевтілюються у героїв своєї ролі? Чим живе глядацький зал, в якому кожен глядач грає власну роль? Як нам вдається водночас грати дві ролі - глядача і актора? Які маски ми вдягаємо на себе в реальному житті і навіщо? Де проходить тонка грань між грою і реальними почуттями? Як змінюються наші власні ролі в залежності від зовнішніх обставин і нашого становлення як особистості?

У цій філософській розмові беруть участь 23 українські та іноземні художниці сучасності, добре знайомі українській та зарубіжній публіці. На виставці представлено живопис, інсталяції, фото- і відео-арт, колаж та перформанс. На глядача чекає знайомство з жіночим поглядом сучасних мисткинь на складну систему людських стосунків із несподіваними трактуваннями, емоційними діалогами, тонкою іронією та щирими роздумами.

Учасниці проекту: Rodnikoff Irina (США), Абрамова Маріанна, Адкозалова Вікторія, Акімова Ірина, Бітаєва Анна, Василенко Таня, Ворона Ірина, Давиденко Людмила, Іващенко Дар'я, Кондратюк Олена, Кузьмічова Валентина, Литовченко Паула, Луговская Анна, Мельникова Ольга, Павліченко Світлана, Петренко-Літвінова Наталія, Плавун Валентина, Пуханова Лариса, Рондяк Ольга (США), Стрижко Наталія, Федоришин Наталія, Чепелик Оксана, Шимко Таня.

Куратор проекту - Ірина Акімова.

Координатор - Мирослава Якимчук.

Відео - Сергій Меркулов

Copyright © Akimova Art, 2021